איך להפסיק נשיכות גורים תוך שבוע?


גורים נושכים מכמה סיבות,אמנה כמה מהם: 1. משחק. 2. שרוצים ללכת לשירותים. 3. שמשהו כואב/מציק להם(בגוף או כי השיניים גדלות ומתפתחות וזה כואב להם ומגרד-כמו תינוקות של בני אדם). 4. והכי חשוב-כדי לגלות את העולם דרך הפה.

אל תפסיקו את הנשיכות הללו באיומים/כוחניות/אלימות כלפי הגור, הוא חיה קטנה שנמצאת על כדור הארץ כמה חודשים בודדים ולא הספיק ללמוד את החוקים בבית החדש שלו. במקום לחשוב מה אתם לא רוצים שיעשה(ינשך אותנו) תחשבו מה אתם כן רוצים שיעשה ותכוונו לשם(לנשוך צעצועים שלו במקום)


אבל הוא נושך-מה נעשה?! 1.ניהול- תנהלו את הסביבה של הכלב נכון: תדאגו שכל מה שמותר לנשוך יהיה על הרצפה וכל מה שאסור תעלו למעלה או תחסמו גישה. גם בטיול תדאגו שיהיה לכם צעצוע כדי שלא יחפש את הרגליים שלכם או נעליים בטיול.

2.מניעה- תמנעו התנהגות לא רצוייה על ידי לא להרגיל אותו למשחק עם הידיים והרגליים אלא רק עם הצעצועים המיועדים שלו. אם יש ילדים קטנים בבית שלא יכולים להתמודד עם הנשיכות תדאגו לשים גדרות הפרדה(גדר ששמים לתינוקות שמתחילים ללכת) שהילדים יוכלו "לברוח לחוף מבטחים" או ללמד את הילדים לקפוץ על הספות שהגור להוט לנשוך, ואתם ההורים-תנסו להבין מה מפריע לו או מה הוא צריך.

3.אילוף- תחנכו ותאלפו-אם נושך אתכם תפסיקו לשחק איתו ותציעו לו תחליף(צעצוע במרקם גומי/סיליקון שיהיה נעים להם בפה) אם קיבל את הצעצוע-תמשיכו לשחק איתו, אם לא תמשיכו להיות משעממים ממששש וכל פעם שבא לנשוך אתכם תדאגו שצעצוע יחצוץ בין השיני מחט הקטנות האלה לבין העור הרך שלכם. תעייפו את הגור שלכם בפעילות פיזית(הליכות, משחק משיכות וכו') ומנטלית (ללמד תרגילים ולתרגל דברים שכבר מכיר) תתמידו במשך שבוע שלם, לא רק אתם, כל הבית(!)-ותראו תוצאות, מבטיח לכם! זכרו-גור נושך כי הוא מנסה לתקשר איתכם בצורה אחרת, והוא צריך להבין שזה לא נהוג בעולם בני האדם וזה דורש למידה, תיהיו סבלנים איתו, ותלמדו אותו להיות גור טוב יותר. סבלנות והתמדה הם המפתח לחינוך גורים.

25 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול