קולר חנק/דוקרנים/חשמלי- בואו נדבר על זה.
אלו קולרים שנועדו לעשות עונש קל עד חמור-הנקרא "תיקונים" בשפה המקצועית שנועדו לתת לכלב מושג מתי עשה משהו רע. אני לא ממליץ להשתמש בהם כלל.

ואלו הסיבות:

1. ענישה היא לא משהו פשוט לנהל מפני שהתזמון והעוצמה מאד קריטים לאפקטיביות של הענישה מסוג זה. ורוב בעלי הכלבים, גם אם עברו הכשרה, לא יצליחו לתזמן את זה בצורה מקצועית בדר"כ.2. ובמידה וכן נעשה נכון ובעוצמה ובתזמון הנכון, יש יותר מדי השפעות משניות כגון אגרסיביות וכו'.

נקודה למחשבה:

איך אתם הייתם מרגישים אם היה לכם צמיד, שכל פעם שאתם עושים רע-הוא נותן לכם שוק חשמלי? סביר להניח שהייתם מורידים אותו מהר מאד. כלבים לא אוהבים כאב כמו שאנחנו לא אוהבים כאב.


3. הקולר הינו כלי שאתה יוצר בו תלות, מפני כש-הקולר לא על הכלב, אין מה שיעניש אותו, לכן הכלב יתנהג באותה התנהגות "לא רצויה" כזו ואחרת.


4. הסכנה הבריאותית-

שלא יודעים איך להשתמש בכלי כמו קולר חנק-

אפשר לגרום למקרי קריסה/פגיעה של קנה הנשימה.

לעיתים גם בידיים מקצועיות, עקב חולשה באיזור הצוואר של רצועות שריר דקות שלא יכולות לספק הגנה מספקת על האיזור הרגיש הזה.


5. קולר דוקרנים אולי יעשה פחות נזק מקולר חנק בשל פיזור העוצמה שלו על איזור הצוואר- אבל שלא יהיה ספק קולר דוקרנים נועד לספק כ-א-ב זו הסיבה שהם כן(!) עובדים.

יש ספק? שימו קולר כזה סביב היד ותנו משיכה אחת חזקה- עכשיו תדמיינו זאת על הצוואר שלכם, או של כלבכם.


6. אתם מסתכנים במשבר ליחסים שלכם עם הכלב והכלב פחות יסמוך עליכם ומאד יתקשה להגיע למגע איתכם.


כמה מילים על קולר חשמלי:

במקור נועד לאמן כלבי ציד, אך כיום ניתן למצוא אצל כל סוחר למוצרי חיות קולר חשמלי שמבטיח "תיקון מהיר" לכלבכם. אל תפלו באמרה המסחרית הזו- בידיים שהם לא "סופר מקצועיות" הנזק שתעשו לכלב הוא בלתי הפיך.


לסיכום:

אתם אנשי כלבים-זה בטוח, אם לא-לא הייתם קוראים את זה.

ואם הייתם רואים סרטון של בנאדם נותן סטירה לכלב שלו הייתם כועסים ורותחים עליו והוא היה אומלל על ידי הקהילה הדיגיטלית מכמות התגובות הזועמות שם.

אז למה לחשמל כלב/לחנוק כלב/ להכאיב לכלב-שיש דרכים הרבה יותר נוחות,פשוטות, ונעימות למנוע התנהגויות לא רצויות?! וזכרו! הקולר אומר עליכם מי ומה אתם באמת. קולר נועד לשאת את תג השם של הכלב שלנו ולהוביל אותו (במידה וזה כלב שלא מושך כי אם כך יש הרבה לחץ על הצוואר שלו), זה הכל! קולר לא נועד לתקן את הכלב בשום צורה אחרת. יש היום בשוק מלא סוגי קולרים- אתם מוזמנים לבדוק בעצמכם. שיהיו נוחים לכלבכם ושיחזיקו מעמד כמה חודשים או כמה שנים, במרקמים וצבעים שונים ראו פה: https://bit.ly/3akWKr4


תתייעצו איתי לפני שתחשבו על פתרון כזה או אחר - אני זמין לשאלות 054-5431717.

158 צפיות0 תגובות