כלב חדש בבית- מה עושים?! - חלק 1

עודכן ב: 6 מאי 2020

לא משנה אם הכלב שלכם הוא כלב בוגר או גור, כלב הוא כלב, וכמו שהם לא מבינים את שפת בני האדם אנחנו לא מבינים את שפתם. אבל עדיין מצאנו דרכים לחיות ביחד ולהנות אחד מהשני.


כלב חדש במשפחה- לא משנה מה גילו. יש לו צרכים.

אז החלטתם להביא כלב הביתה, אלו הדברים שתצטרכו לדעת בשבועות הראשונים שלכם יחדיו.

כל כלב בא עם "מטען" משלו וחוויות שחווה במהלך החיים, חלקם טובות, חלקם רעות, חשוב להבין שלא משנה מה היה בעבר, כלב חי את הרגע, ולא חי את העבר ולכן חשוב להתייחס לכאן ועכשיו מאשר למה שהכלב עבר. איך זה בא לידי ביטוי- אם הכלב חי את הרגע, חשוב שאנחנו לא נחשוב כל הזמן על מה שהוא עבר אלא מה הולך להיות מעכשיו שהוא ביחד איתנו. צרכי הכלב: פרט לזה שכלב צריך תנאי מחייה ראויים כמו מקום שינה נקי+מים טריים וזמינים ומזון בריא, לא משנה מה סוג/גיל/גזע הכלב אלו הצרכים שכל כלב חייב שיספקו לו: 1 - תזונה איכותית. כלבים הם טורפים, הם צריכים בשר, או לסירוגין מזון שמכיל אחוז גבוה של בשר וחלבונים וירקות ופירות. ופחות חומרים שאנחנו לא מכירים ומלחים גבוהים. קיימים מחקרים שמראים שיש קשר ישיר בין תוחלת החיים של הכלב לתזונה שלו. ככל שהמזון משובח יותר הכלב בריא יותר וחי יותר זמן, ואותו דבר גם ההיפך שהתזונה גרועה- תוחלת החיים יורדת ובריאותו בהתאם.

2 - פעילות גופנית. לא משנה מה סוג הכלב שלך ואם הוא פצצת אנרגיה או עייף מהחיים, כל כלב חייב לעשות פעילות של חצי שעה ביום במינימום. אני מדבר על הליכה, אבל במידה ואתם רוצים לרוץ איתו, יש לבנות לו סרגל מאמץ בהתאם לגיל ולמצבו הגופני ולכן יש להתייעץ עם הוטרינר לפני כן. 3 - פעילות מנטלית. כלבים הם "פותרי בעיות" מעולים ומוצאים תמיד פתרונות יצירתיים לעלות לשולחן או לפתוח את הפח וכו'. זהו צורך טבעי של כלב ויש לתת לו מענה, איך? ללמד אותו תרגילים חדשים(בכל גיל) לעשות איתו תרגלי משמעת שהוא מכיר כבר וכל הזמן לגרות את המוח שלו. בנוסף-פתרון בעיות מאד מעייף את הכלב, פי 3 מפעילות גופנית(אבל זה לא מחליף פעילות גופנית). 4 - סוציאליזציה. כלבים נחשבים לחיות סוציאליות. וחיים בלהקות באופן טבעי. שמגיע אלינו כלב חדש הביתה, יש תמיד לדאוג לחשוף אותו לאנשים שונים וחיות וכלבים בני מינו בגילאים וגדלים שונים בתדירות מספקת על מנת שתמיד יתרגל התנהגות רצוייה עם כלבים אחרים וילמד התנהגויות חדשות. 5 - מנהיגות ראוויה. מנהיגות טובה היא לא להיות דומיננטי יותר מהכלב או חזק יותר או פיזי יותר. מנהיגות ראוייה היא לדעת לשלוט בכל הדברים שטובים בחייו של הכלב. כמו הדלת שנפתחת על ידינו, האוכל שאנחנו מגישים לו, הטיולים שאנחנו יוצאים אליהם והכדור שהוא כל כך אוהב לשחק בו. אם נשלוט בכל הדברים שטובים בחייו של הכלב, נדע לשלוט בכלב, כי רק שיראה לנו התנהגות רצוייה יקבל את אותם דברים. שאני ניגש לאילוף של כלב, אני תמיד אתייחס קודם כל לדברים הללו בסדר הזה. לפרטים על מפגש אילוף אישי או קבוצתי - נא צרו עימי קשר ל054-543-1717.

12 צפיות0 תגובות