צרכי הכלב-והאם אנחנו יכולים לספק אותם? חלק 1-תזונה

עודכן ב: 6 מאי 2020


משלב הגורות צריך להאכיל את הכלב באוכל איכותי

אמל"ק- תזונה לקויה יכולה לגרום לבעיות פיזיות והתנהגותיות בכלבים שלנו.

לצערי- אין אוכל ש"מתאים לכולם". תזונה דלה יכולה לגרום למספר רב גוני של מחלות בריאותיות. חלקם מזכירים כמעט לחלוטין מחלות שלא קשורות בכלל לתזונה או לאלרגיה. מה שיגרום לך לרוץ לוטרינר שלך ולגרום לכלב לקבל תרופות וזריקות שבכלל לא רלוונטיות לבעיה, לשלם על ביקור מיותר, שהתרופה היא בכלל בקערת אוכל, ופשוט להאכיל את הכלב שלכם באוכל יותר מזין ומאוזן.

שכלב לא מרגיש טוב הסימפטומים הגלויים יהיו התנהגויות חסרות הגיון. זה קשה לאלף כלב שחולה פיזית. רכיבים דלים כמו בשר בעל ערך נמוך, יותר מדי דגנים, ומילויים שונים יכולים להיות הסיבה לשינוי התנהגותי. כשאני ניגש לעבוד עם כלבים בעלי אגרסיביות או היפראקטיביות, אני ניגש קודם כל לבדוק את הרכיבים של המזון שלהם. אם זה מכיל יותר מדי או איכות ירודה של חלבון,סוכר, מילויים מסוימים, ודגנים אני בדר"כ אמליץ על שינוי בתזונה. יותר מדי חלבון יכול לעכב את הסרוטונין(סוג של חומצת אמינו בדם) מלהתגבש לצורתו וכתוצאה מכך לגרום להיפראקטיביות. סוכר, עיסת סלק, יכולים לגרום להיפראקטיביות ולדלקת באוזניים. וזה רק חלק מהבעיות ההתנהגות שיכולות להיגרם מתזונה לקויה.

אני באופן אישי מאכיל את הכלבים שלי באוכל טבעי לחלוטין,אוכל נא. אפשר לערבב את זה עם בשר למאכל(כמו של בני אדם) ומיקס של מלא פירות וירקות הבריאים לכלבים, ולהוסיף עוד לפי הצורך. הסוג הזה של תזונה לא מתאים לכולם כי זה דורש התעסקות. ויש מלא אתרים שיכולים לסייע לכם לבנות תזונה משלכם לכלב, אבל כמו שציינתי, זה דורש התעסקות עד שמתרגלים להכין את זה בנוהל קבוע-והאתרים באנגלית לרוב,קחו בחשבון. יש היום חברות שעושות את זה בשבילך וזה משמעותית יותר נוח ופחות התעסקות עם האוכל. אני יכול להמליץ על 2 חברות CANIS NATURE או Aboriginal- שאני עובד איתם שנים, והתוצאות מדהימות על הכלבה שלי ועל כלבים של לקוחותיי; יציאות תקינות וקטנות, אנרגיה טובה, לא "מתיש" את הכלב לאכול והוא לא "כבד" אחרי האוכל, הפרווה שלה חלקה ומבריקה והיא מעולם לא סירבה לקערה מלאה באוכל הזה.

אם אתם עדיין מעדיפים כופתאות(אוכל יבש), אני ממליץ לקנות רק מותגים שנקראים "פרימיום" ועל אוכל ללא דגנים או עם כמות קטנה של דגנים ושיש לו לפחות 21% חלבון. הרכיבים צריכים להכיל קודם כל בשר. שימו לב שאתם מזהים את רוב הרכיבים הכתובים שם כמאכלים ולא כימיקלים.

כמות הזרחן באוכל לא צריכה להיות יותר מ2%. מלח,סוכר ונתרן- גם לא צריכים להיות בכמויות גדולות שכן זה יכול לגרום להשתנת יתר אצל כלבים צעירים ולפעמים גם בוגרים. שימו לב שזה כנראה יהיה יקר יותר מאוכל לכלבים שמוכרים בסופרים למינהם, אבל מצד שני איכותי משמעותית יותר. קנו רק בחנות שיודעת מה היא עושה, ועדיף שבעל החנות יהיה איש מקצוע בתחום הכלבים(וטרינר,מאלף,מטפל וכו). שורה תחתונה- אין סכום כסף שנשקיע לבריאות של הכלב שלנו שלא יהיה שווה את זה. והחסכון הוא בזה שיהיה לנו כלב שחי הרבה יותר ובריא יותר. כי כלב לא בריא שווה יותר כסף על הוצאות רפואיות. אז החסכון הכלכלי לא משמעותי באמת לטווח הרחוק.

תמיד מומלץ לאפשר לכלב 30 יום לעבור לאוכל לחדש. בזמן המעבר הזה יש לערבב את האוכל החדש עם האוכל הישן. קודם הרבה ישן קצת חדש, ולאט לאט להוריד מינון של האוכל הישן ויותר מהחדש. בתקופת ה"גמילה" הזו צפויים להיות שינויים כמו שלפוחית רגיזה, גזים, קיבה רגישה וכו'.

כדי לבדוק את המזון ניתן להעזר באתרים: www.dogfoodanalysis.com www.dogfoodadvisor.com

לפרטים על המזון עצמו-צרו איתי קשר. או ל054-543-1717.

23 צפיות0 תגובות