כלוב אילוף-האם זה טוב?!

בחודשים האחרונים ארגון PETA העולמי יוצא בקמפיין נועז ומסיט נגד כלובי אילוף ולמה זה כל כך רע לכלבים. אמל״ק-זה ממש לא רע זה אפילו מדהים לכלבים.
קצת על כלוב אילוף-כלוב אילוף הינו כלוב מתכת לכל דבר. הכלוב נועד להיות מקום בו החיה לא תפגע בעצמה-באחרים-וברכוש.


הרבה אנשים לא מבינים שכלבים הינם חיות, ואלה מוגדרות כחיות מאורה וכחיות מאורה הם יעדיפו תמיד מקום קטן וחשוך(מאורתי) מאשר מקום פתוח,חשוף ומואר. שהכלב מגיע לבית חדש הוא ישר מתחבא מתחת לשולחן באינסטינקט. למה? מזכיר מאורה.


כלוב זה אמצעי אילוף לכל דבר ואחד הכלים היעילים והבטוחים להשתמש בהם בהנחיית איש מקצוע המוכשר לכך(מאלף או מטפל התנהגותי). יש להרגיל את הכלב מיומו הראשון בבית למחייה בכלוב בשלבים הראשונים של הקליטה שלו בבית. איך? אכתוב על זה פוסט מפורט. הכלוב צריך להיות עבור הכלב מקום טוב וחיובי שבו הוא יכול למצוא נחת ושבו אף אחד מבני הבית ילדים או הורים, לא יפריעו לו שם. המקום הבטוח שלו. ושלו בלבד. המיקום של הכלוב צריך להיות במיקום מרכזי בבית ככה שהכלב תמיד יהיה בקשר עין עם בני הבית, עדיף בסלון.

על הכלוב להיות תמיד פתוח כדי שהכלב יוכל לצאת ולהכנס בכל זמן שהוא לא צריך להיות סגור ושתמיד יש מי שישגיח שהכלב לא מתרגל התנהגות לא רצוייה(פיפי בפינות הבית, אוכל את הרגל של השולחן וכו)כלב שמורגל נכון לכלוב יראה בכלוב הדבר הכי טוב שקרה לו בחייו. ויוכל להשאר שם גם כמה שעות. סיפור מקרה הצלחה שלי: שחברים שלי הביאו הביתה כלב, ההנחייה ה1 שלי עבורם היתה להביא כלוב שיתאים לגודל הכלב וישימו מראש בפינה אסטרטגית ומרכזית בבית- נחשו מה קרה! בשנייה שהכלב נכנס הביתה באופן טבעי הוא נכנס לכלוב והתמקם שם. בני הבית קיבלו הנחייה לא להפריע לו ולתת לו להפתח עימם שיתאים לו לעשות כך. עד היום הכלב הזה רואה בכלוב הדבר הכי טוב שקרה לו מאז שהגיע לביתם. וזה המקום הבטוח שלו. המשפחה שם עושה עבודה נפלאה ויש להם כלב מאוזן נפשית ופיזית שיכול להשאר לילה שלם סגור בכלוב, ללא שום בעיה נפשית או תופעת לוואי כלשהי בנוסף לזמנים שאין בבית אדם והכלב צריך להיות במקום בטוח.


לסיכום-כלוב הוא כלי, וכמו כל כלי אפשר להשתמש בו לרעה ואפשר להשתמש בו לטובה, כלוב לא מתאים לכל כלב. אבל בהחלט יכול להיות הדבר הכי טוב שקרה לכלב. בליווי והנחייה של איש מקצוע(מאלף או מטפל התנהגותי) הדבר נתון לשיקול דעתו האם זה מתאים לכלב או לא. לרובם זה סביר להניח יתאים.אם אתם חושבים להביא כלב הביתה-תחשבו טוב טוב, מה נעשה כשאנחנו בעבודה ואין מי שיגיח עליו? איך נמנע ממנו להרוס דברים בבית שאנחנו לא שם? איך נמנע ממנו לפגוע בעצמו אם יאכל משהו לא טוב, איך נמנע לחזור לבית מלא צרכים? סביר להניח שהתשובה שלכם למקרה הזה היא להביא כלוב ולהרגיל את הכלב בהתאם.


ולארגונים עתירי תקציב כמו peta אני רוצה לומר שעם כוח גדול באה אחריות גדולה, וכארגון שבעד זכויות בעלי החיים, לבוא נגד כלי מדהים כזה ולא להציע שום תחליף אחר ולא להתייחס לכל היתרונות העצומים שהכלי הזה נותן, אתם עושים בדיוק ההיפך מהמטרה שלשלמה הוקם הקמפיין הזה, אתם פוגעים בכלבי העמותות והכלבים המשוטטים בחוסר אחריות מקצועי ובעצם רק מבטיחים להם חיים קשים יותר ובעיה קשה יותר במציאת בית שיקבל אותם כמו שצריך כמו שהם ושיוכל לביית אותם כראוי.

לכל מי שרוצה לשאול אותי שאלות בנוגע לכלוב אילוף או הרגלה לכלוב מוזמן לפנות אליי בפרטי או ב054-543-1717.

88 צפיות0 תגובות