חורף עם כלבים- כל מה שמשפחה צריכה לדעת כדי להתנהל נכון עם כלבם בחורף

החורף הגיע ואיתו כמה מגבלות וסוגי התנהלות שונים שעלינו ליישם עם הכלבים שלנו בשונה מיתר חודשי הקיץ והאביב אצלינו. אז נתחיל קודם במאפיין העיקרי של החורף-גשמים, סופות, רעמים. מאפיינים שונים כמו הגשם שמכה בקרקע, האורות של הברקים והרעש המטלטל של הרעמים יכולים להפחיד הרבה כלבים בעיקר בגלל חוש השמיעה המפותח שלהם(הם שומעים פי 8 יותר טוב מבני אדם). הריחות שמביא איתם גשם גם לא מוכרים להרבה כלבים ולכן זה משהו חדש עבורם או לסירוגין, מסמל משהו שלילי.

מה נעשה במידה והכלב מפוחד? נאגף את כל החלונות.

נשים מוזיקה ברקע על מנת לטשטש את הרעש של הרעמים. נתנהג כמה שיותר כרגיל, כי הכלב מבין מהשפת גוף שלנו האם אנחנו חוששים או לא.

ננסה לספק לו מקום מוחשך ושקט כמו ארגז אילוף/כלוב הטסה וכו' ונכסה אותו בשמיכה כדי שיהיה חם נעים וחשוך ושזה יטשטש את הרעשים. נספק לו משהו ללעוס כמו קונג/עצם האכלה וכו' מפני שכלבים פורקים מתח על ידי לעיסה וכרסום. יש גם מוצר שנקרא Thunder shirt שזה חולצה שמפעילה לחץ על חלקים ספציפים בגוף הכלב כמו החזה והריאות וזה הוכח מדעית כמרגיע. בנוסף-במידה ואין לכם דבר כזה, יש קשירה מיוחדת על ידי תחבושת אלסטית שנועדה לדמות את אותם נקודות לחץ(אוסיף סרטון של איך לעשות זאת בהמשך). מה לא נעשה במידה והכלב מפוחד? לא נלטף את הכלב שהוא מפוחד כי אנחנו מצדיקים את הפחד שלו על ידי כך. לא נבהיל אותו במידה והוא קופץ עלינו או "מאבד את זה". לא נצעק עליו. לא נלחץ בעצמנו. לגבי הפעילות בחוץ- בגלל שהטיולים בחורף מתקצרים באופן טבעי, חשוב לנסות להתנהל נכון איתם גם כן: כלב חייב להוציא פעילות גופנית. אז תנסו כמה שיותר להקפיד על חצי שעה הליכה ביום לכלב ממוצע שפעיל באופן ממוצע. תכל'ס - החורף שלנו בארץ הוא לא כל היום גשם ככה שאפשר למצוא חלון הזדמנויות לעשות הליכה של חצי שעה כזאת אם ממש מנסים. במידה ואין לכם זמן- תביאו דוג ווקר שיוריד את הכלב שלכם. במידה והיו כמה ימי גשם ולא מסתדר לצאת עם הכלב מכל מיני סיבות הפתרון האידאלי למצב כזה הוא-ניחשתם נכון! עבודה מנטלית! הרבה טריקים חדשים, תרגילי משמעת למיניהם זה הזדמנות מעולה להתיש את מוחו של הכלב וזה מתיש פי 3 מפעילות גופנית. כי כלב עייף-זה כלב טוב. בנוסף-יש ימים שהקרקע מאד קרה, ולכן חשוב לדעת האם זה סביל לרגל של הכלב כדי להמנע פציעות קור למינהם. אם זה קר שאתם מניחים את היד החשופה שלכם על הקרקע, זה גם קר ככה לרגליו של הכלב. רוב הכלבים יכולים לסבול את הקור הזה בלי בעיה, אבל חשוב לקחת משנה זהירות במידה והיה יום ממש קפוא(נדיר בארץ אבל קורה). במידה והכלב נרטב, תגיעו הביתה ותייבשו אותו כמה שיותר מהר וכמובן תשתדלו תמיד ללכת באיזורים יבשים. השתדלו שלא יירטב יותר מדי כדי שלא יתקרר לכם. אומנם הפרווה שלהם יותר עמידה לרטיבות מהעור החשוף שלנו, אבל עדיין הכלב יכול להתקרר תלוי סוג ועובי הפרווה שלו. דבר נוסף ואחרון- יש בעיית התנהגות שנקראת CABIN FEVER. שמתרחשת גם לבני אדם וגם לכלבים- זה קורה שאנחנו סגורים יותר מדי ימים במקום אחד וגורם לנו להיות עצבניים יותר, לחוצים יותר, ומדוכאים יותר. תתפלאו לשמוע שגם כלבים סובלים מזה בדיוק כמונו. מה נעשה במקרה ואנחנו חושדים שלכלב שלנו יש CABIN FEVER? קינג קונג לעבודה! תגישו לכלב קונג ממולא בכל טוב ( יש עשרות מתכונים ביו טיוב למלא קונג) ותנו לכלב לפרוק את הלחץ שלו עליהם. במידה ואתם רוצים יותר פירוט על התנהלות נכונה בימים הגשומים, חושבים שהכלב שלכם פוחד מרעמים, או רוצים לדעת איך לפתור את הכלב מלחץ וחרדה בזמני החורף - דברו איתי בטלפון/פייסבוק/ווטסאפ ואשמח לעזור ולתת לכם בהרחבה מהידע שלי! זמין בנייד 054-543-1717. בהצלחה! ולשירותכם תמיד!

10 צפיות0 תגובות